راهنمای خرید هاردکیس رک

۳۰ فروردین ۱۳۹۷
ATA 300 Standard 80x80 - راهنمای خرید هاردکیس رک
استاندارد ATA چیست؟
۳۰ فروردین ۱۳۹۷
Hardcase type 80x80 - راهنمای خرید هاردکیس رک
هارد کیس ؛ کاربردها، انواع و ویژگیهای آنها
۳۰ فروردین ۱۳۹۷

 

   Rack case tn - راهنمای خرید هاردکیس رک

    رک کیس های استاندارد یک راه حرفه ای برای محافظت از تجهیزاتی مانند پاورها، آمپلی فایرها، میکسرها، پردازشگرهای دیگر تجهیزات صوتی می باشد. رک ها و کیس های رک به شکلها و ابعاد مختلفی ساخته می شوند. به همین دلیل این راهنمای خرید شامل اطلاعاتی است که به شما کمک می کند چگونه رک و رک کیس مورد نیازتان را انتخاب کنید. از آنجا انتخاب کیس و رک کیس برای ترکیبی از تجهیزات خاص بسیار مهم است، در صورت لزوم برای دریافت اطلاعات بیشتر ، با ما تماس بگیرید.

   

   انواع رک کیس های قابل حمل

   حفاظت از تجهیزات حساس حین حمل و نقل امر بسیار مهمی است. اگر می خواهید هفته ای یکبار سیستم صوتی کوچک خود را از خانه به یک برنامه در شهر خود ببرید، ممکن است است کیف ها یا سافت کیسهای سبک کافی باشد. چونکه نسبتاً ارزانتر بوده و تا حدی درمقابل گردو غبار و ضربات سبک مقاوم است. اما در برابر خطرات ناشی از گذاشتن و برداشتن های مکرر، ضربه زدن، افتادن وسیله، برخورد کردن با وسایل دیگر و ضربات سنگین مناسب نیستند. اگر بخواهید برای یک سفر هوایی تجهیزات خود را تحویل باربری هوایی دهید، باید از هاردکیس های با استاندارد ATA استفاده کنید که به آنها فلایت کیس (Flight case) نیز گفته می شود. این هاردکیسها بدنه ای از جنس Plywood (تخته چندلایی چوبی) دارند که با وجود استحکام بسیار بالا ، وزن نسبتاً پایینی دارند.

    نکاتی که باید در انتخاب رَک کیس یا هاردکیس رَک در نظر داشته باشید

در ادامه چند نکته مفید را مطرح کرده ایم که به شما کمک می کند از انتخاب خود راضی بوده و تجهیزات خود را با بالاترین سطح امنیت در کیس خود نصب کنید تا با آسودگی و بدون نگرانی از صدمه به تجهیزات ، سفر کرده یا تجهیزات خود را ارسال کنید.

 

    تعداد یونیت و مفهوم حرف U در رک کیسها

همانطور که می دانید ابعاد اغلب تجهیزات صوتی برای سهولت حمل و نصب استاندارد شده است. فضای استاندارد یک واحد یا یونیت رک، ۱.۷۵ اینچ (۴.۴۵ سانتیمتر) در ارتفاع و ۱۹ اینچ (۴۸.۲۶ سانتیمتر) در عرض می باشد. عدد قبل از حرف U در رک کیس ها نشاندهنده تعداد یونیت است. مثلا 16U نشاندهنده 16 یونیت است.

Rack case 1 - راهنمای خرید هاردکیس رک

نکته ای که باید توجه داشت این است که همه تجهیزات در ابعاد یک یونیت ساخته نمی شوند. بلکه متناسب با اجزای داخلی و ملزومات طراحی، ممکن است در ارتفاعهای ۱، ۲ یا چند یونیت ساخته شوند. حتی ممکن است از عرض نیز یک دوم یا یک سوم عرض کامل باشند. به دستگاه هایی که از این استاندارد تبعیت می کنند رَک مانت (Rack Mount) می گویند و به پروفیل های فلزی سوراخداری متصل می شوند که با آنها ریل رَک مانت (Rack mount rail) گفته می شود. به عنوان مثال بعضی میکسرها و مانیتورها در ابعادی ساخته می شود که بتوان آنها روی ریل رک مانت نصب کرد. ماژولهای متنوعی مانند کشو، طبقه، صفحه کلید و فن نیز بر اساس این استاندارد ساخته می شوند. یکی از این ماژولهای کاربردی بلنک پنل (Blank Panel) است که در اندازه های مختلف ساخته می شود تا فضاهای خالی را بپوشاند.

double rack strip dimensions - راهنمای خرید هاردکیس رک

    انتخاب صحیح عمق رک

عمق تجهیزات صوتی نیز بنا به الزامات طراحی، مختلف است. بنابراین باید برای انتخاب رَک کیس مناسب، به تجهیزات خود توجه کنید کدامیک بیشترین عمق را دارند. چون باید توجه داشت هنگامیکه درب کیس بسته است، فضایی در پشت دستگاه ها برای کابلها و پورتهایی که نیاز به متصل شدن دارند باقی بماند. اگر دستگاه شما عمق زیادی ندارد، یک رک کیس کم عمق کافی است. چون این رک ها هم سبکترند، هم فضای کمتری را اشغال می کنند و هم ارزانتر خواهند بود. اگر شما از فضای مورد نیاز برای خریداری هاردکیس مناسبتان اطمینان ندارید، با ما تماس بگیرید تا بتوانیم با مشورت، بهترین گزینه را انتخاب نماییم.

 

    تعادل و بالانس بودن رَک

مرکز ثقل رک کیس با تجهیزات نصب شده باید پایینتر از دستگیره ها باشد. بنابراین هنگام نصب تجهیزات باید به این نکته توجه داشت که دستگاه های سنگینتر در قسمتهای پایین و بخش های سبکتر، بالای آنها قرار گیرند. با رعایت این موضوع، دیگر نگران افتادن یا از دست دادن تعادل هاردکیس رک هنگام حمل نخواهید بود.

MAP Rack - راهنمای خرید هاردکیس رک

    اجازه برای جریان هوا

تجهیزات الکترونیکی، به خصوص آمپیلی فایرها، می توانند گرمای زیادی تولید کنند. ایجاد گرما، طول عمر وسیله شما را کم می کند و حتی ممکن است دستگاه شما هنگام کار بسوزد. بنابراین باید توجه داشت تجهیزاتی که هنگام کار خیلی گرم می شوند، نسبت به دستگاه بالاسری خود فاصله داشته باشد تا جریان هوا باعث خنک شدن دستگاه شود و حرارت بیش از حد به دستگاه بالایی منتقل نشود. در صورت لزوم می توانید از یک فن استاندارد رک  (rackmountable)  مابین یونیتهای پر حرارت استفاده کنید.
یکی از دلایل طراحی درب جدا شونده برای رک کیسها، همین موضوع است.

 

    چرخ دار یا  بدون چرخ؟

یک نکته بسیار مهم در انتخاب رک کیس این است که وزن کیس پس از نصب تجهیزات داخل آن چقدر خواهد؟
با وجود اینکه برای جابجایی اغلب رک کیسها به دو نفر نیاز است، اما باید توجه داشت که هر نفر حداقل نصف وزن کل کیس را بایستی متحمل شود. یک راه حل خوب برای جابجایی راحت تر، انتخاب هاردکیس چرخ دار است. لازم به یادآوری است هاردکیس های چرخدار مَپ ، دارای چهار چرخ ترمزدار  گَردان با قطر 7.5 سانتیمتر با تحمل وزن هر یک 200 کیلوگرم می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *